Darmowa dostawa już od 200zł!

Darmowa dostawa już od 200zł!

Darmowa dostawa już od 200zł!

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
WSZYSTKO W PORZĄDKU
24.jpg

Wiosna to wyjątkowa pora roku, która przynosi ze sobą powiew świeżości i wywołuje w nas chęć na zmiany. Pragniemy pozbyć się z naszego otoczenia resztek zimy i doprowadzić do ładu otaczającą przestrzeń. Nadchodzące ciepłe dni, to idealny czas na wiosenne porządki. Dziś podpowiemy Ci jak sprzątać, by nie zaszkodzić czworonożnemu domownikowi.

Misja: Czystość


Jako właściciel psa powinieneś być przyzwyczajony do tego, że musisz znacznie częściej sprzątać w domu. Ślady brudnych łapek na podłodze, resztki jedzenia i wychlapana woda, wszechobecna sierść , czy umorusane mokrym nosem szyby, to tylko niektóre wyzwania z którymi codziennie musisz się mierzyć. Aby łatwiej było Ci zadbać o porządek, już od momentu kiedy pies zamieszka z Tobą, powinieneś wyznaczyć określone zasady i pomóc wyrobić zarówno sobie jak i zwierzakowi dobre nawyki.

Problemy z linieniem zredukuje regularne szczotkowanie, a podłogi będą czystsze jeśli każdorazowo po powrocie ze spaceru wytrzesz swojemu pupilowi łapki wilgotną szmatką. Jeśli zdecydujesz zabronić swojemu psu wstępu do niektórych pomieszczeń (np. do sypialni), zadbaj o to by wszyscy domownicy konsekwentnie przestrzegali tej reguły, aby nie dezorientować zwierzęcia.


Szkodliwe detergenty

Sprzątanie w domu, w którym mieszka zwierzak, powinno być przeprowadzane przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Wiele dostępnych na rynku detergentów, zawiera substancje, które mogą poważnie zaszkodzić Twojemu pupilowi. Psy mające stały kontakt ze szkodliwymi składnikami takimi jak chlor, amoniak, etery glikolowe czy formaldehyd, są bardziej narażone na występowanie nowotworów, uszkodzeń wątroby i nerek, dolegliwości ze strony układu oddechowego, czy anemii.

W jaki sposób wybierać więc środki czystości? Przede wszystkim, należy dokładnie czytać składy poszczególnych detergentów. Sięgając po płyn do czyszczenia podłóg wybierz taki, który nie zawiera olejku sosnowego. Ten składnik, choć pielęgnuje drewniane podłogi, jest toksyczny dla psów. Zwierzę oblizując łapki, lub jedząc z podłogi umytej wcześniej płynem z olejkiem sosnowym, może doznać zatrucia.

Niebezpieczne są także substancje żrące, które zazwyczaj znajdują się w środkach do czyszczenia toalet i armatury łazienkowej. Zrezygnuj z nich zwłaszcza wtedy, gdy Twojemu pupilowi zdarza się pić resztki wody z umywalek, czy bidetów.

Zagrożenie stanowić mogą także płyny do mycia szyb, zawierające amoniak, negatywnie wpływający na psi układ oddechowy.

Uważność należy zachować też przy wyborze proszku do prania. Zadbaj o to, by wśród jego składników nie było fosforanów i środków wybielających.

Naturalna alternatywa

Na szczęście nie musisz ograniczać się tylko do ogólnodostępnych detergentów. Z powodzeniem możesz zastąpić je naturalnymi produktami, które są obecne w niemal każdej kuchni. Łagodnie i skutecznie rozprawiają się one z brudem, nie wywołując przy tym żadnego zagrożenia dla zdrowia czworonogów. Jakich naturalnych środków możesz użyć i do czego Ci się przydadzą?

  • Soda oczyszczona - jest ekologiczna, doskonale nadaje się do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni (metali, ceramiki, armatury), a nawet do prania. Niewielkie zabrudzenia usuniesz przy pomocy roztworu sody, a z silniejszymi uporasz się tworząc gęstą pastę sodową, którą po nałożeniu na wybrane miejsce chwilę pozostawisz, a następnie zmyjesz ciepłą wodą.
  • Sól - ten pospolity składnik wykorzystaj gdy chcesz wyczyścić przypalony garnek lub żelazko.
  • Cytryna - zawarty w niej kwas działa antybakteryjnie, pomaga pozbyć się zabrudzeń, osadów, kamienia i jest naturalnym wybielaczem.
  • Ocet - to wszechstronny środek czyszczący. Dzięki niemu pozbędziesz się kamienia, wyczyścisz toaletę, pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów i odświeżysz swoją zmywarkę.

Wszystkie te środki w znakomity sposób pozwolą Ci wysprzątać mieszkanie na błysk, nie wyrządzając przy tym szkody Twojemu pupilowi. Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom wiosenne porządki staną się przyjemnością, a Twój dom będzie tak czysty i przyjazny mieszkającym w nim czworonogom, że będą mogły pałaszować smaczne dania Dogs Plate, nawet prosto z podłogi ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium