Darmowa dostawa już od 200zł!

Darmowa dostawa już od 200zł!

Darmowa dostawa już od 200zł!

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
TRUDNE SPRAWY 0
22.jpg

Każdej wiosny, gdy z miejskich parków i chodników znika maskująca warstewka śniegu, jak bumerang wraca pewien nieprzyjemny problem. Oczom przechodniów ukazują się niemiłe i brzydko pachnące niespodzianki, które są niechlubną pamiątką po zimowych spacerach z psami. Jak podnieść świadomość niektórych właścicieli psów i wytłumaczyć im, że sprzątanie po czworonogach to podstawowy obowiązek? Jakie kary grożą za niesprzątanie po psie? Jak ułatwić to zadanie, by już nigdy więcej wiosenną porą spacer po mieście nie zamieniał się w slalom gigant?

Paragrafem w opornych

Niektórzy myślą, że niesprzątanie po psie, to tylko zwykłe przewinienie. Tymczasem, coraz częściej samorządy lokalne wprowadzają przepisy legislacyjne, które regulują obowiązki właścicieli psów, w kwestii sprzątania w przestrzeni publicznej. Za tego typu zaniedbanie, można być ukaranym grzywną, a nawet aresztem. Wymiar kary zależy oczywiście od prawa obowiązującego na terenie danej gminy. Włodarze starają się jednak oddziaływać na opornych nie tylko przy pomocy środków karnych. Wiele miast, by zachęcić właścicieli do należytego dbania o czystość, wprowadza ułatwienia i stawia na edukację. W miejscach szczególnie uczęszczanych przez spacerowiczów z czworonogami, można spotkać na przykład automaty z woreczkami do sprzątania psich odchodów i specjalnie oznakowane kosze.

Sprzątaj na zdrowie

Pozostawione na trawniku czy chodniku psie odchody, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Najbardziej narażeni są najmłodsi spacerowicze, którzy powodowani ciekawością, eksplorują każdy napotkany u swoich stóp obiekt. Niestety, często niefrasobliwi właściciele wyprowadzają swoich pupili w okolicach placów zabaw i skwerów na których bawią się dzieci. Niesprzątnięte psie kupy, które trafią w dziecięce rączki, mogą być źródłem wielu groźnych chorób. Czają się nich bakterie i pasożyty, odpowiedzialne między innymi za takie schorzenia jak toksoplazmoza i toksokaroza, które nieleczone mogą prowadzić do wielu groźnych powikłań.

Dieta ma znaczenie - twarde dowody

By łatwiej było sprzątać po pupilu, warto zadbać o jego odpowiednią dietę. Również w tym przypadku wszystko rozpoczyna się w misce. Jeśli dieta nie jest właściwie dostosowana do potrzeb psa, a jego układ pokarmowy nie pracuje prawidłowo, sprzątanie podczas spacerów może przysporzyć nie lada kłopotów. By zminimalizować to ryzyko, podawaj swojemu psiakowi posiłki z linii Dogs Plate. Dobierz odpowiedni rodzaj karmy do potrzeb Twojego psa i razem cieszcie się wiosennymi spacerami bez żadnych wpadek! ;)

Zestaw strażnika czystości

Wychodząc na spacer z czworonogiem, dobrze zawsze mieć ze sobą zestaw, który usprawni sprzątanie. Obecnie na rynku można wybierać spośród najróżniejszych gadżetów do usuwania nieczystości. Które z nich są najbardziej niezbędne? Na pewno, w niezbędniku strażnika czystości, na pierwszym miejscu znajdą się jednorazowe woreczki. Najlepiej wybrać te ekologiczne i biodegradowalne, by dbanie o czystość nie odcisnęło piętna na środowisku. Aby nigdy nie zapomnieć o woreczkach i uczynić korzystanie z nich maksymalnie praktycznym, zaopatrz się w specjalny futerał, który możesz przyczepić do smyczy swojego pupila. Właśnie taki zestaw - woreczki w poręcznym etui - dodajemy do każdego pierwszego zamówienia na dogsplate.com.
Dla prawdziwych gadżeciarzy czyściochów, polecamy chwytaki i łopatki do bezdotykowego zbierania psich odchodów.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom, każdy spacer będzie przyjemniejszy i już nic Was nie zaskoczy. Dbajcie o czystość przestrzeni miejskiej dając dobry przykład i zachęcajcie do tego samego wszystkich innych właścicieli czworonogów z Waszego otoczenia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium