Darmowa dostawa już od 200zł!

Darmowa dostawa już od 200zł!

Darmowa dostawa już od 200zł!

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
ZERO WASTE W BRANŻY ZOOLOGICZNEJ 0
54.jpg

     12 października mieliśmy przyjemność (po raz pierwszy lecz nie ostatni) uczestniczyć w Targach Zero Waste, które odbyły się w Poznaniu. Ponieważ powyższa filozofia jest bardzo bliska naszemu sercu postanowiliśmy pokazać, że zoo branża też dba o środowisko. Takie targi zmuszają do refleksji w jakim kierunku zmierzamy, co robimy w naszym małym gospodarstwie domowym, aby kiedyś nasze dzieci nie zginęły pod górą śmieci. Czasem wystarczy wdrożyć kilka nawyków aby przyczynić się do dbania o środowisko, jak na przykład picie kranówki i noszenie ze sobą wielorazowej butelki, segregowanie śmieci, zabieranie na zakupy własnych woreczków i siatek, zakręcanie wody, kiedy nie musi lecieć ciurkiem z kranu ... niby niewiele a jednak w skali globalnej naprawdę dużo.

W dobie konsumpcji i wyścigu z czasem, takie targi dają do myślenia, czy na pewno to jest właściwy kierunek, czy tego chcemy? i jakim kosztem to osiągamy? czy kolejna para butów jest warta utraty kontaktu z teraźniejszością? I czy te wszystkie rzeczy są nam potrzebne? czy tylko nieskutecznie zaspokajają jakieś nasze braki, potrzeby ?

Podczas Targów rozmawiałam z wieloma bardzo fajnymi wystawcami, którzy naprawdę robią dobrą robotę na rzecz edukacji ekologicznej. Często dzielą się wiedzą i swoim doświadczeniem zupełnie za darmo, dla idei:) Inicjatywa, która bardzo przypadła mi do gustu to PODZIELNIA - można oddać rzeczy, których nie potrzebujemy, a przydadzą się innym. Sama zaniosłam im odtwarzacz DVD i kilka telefonów - mam nadzieję, że komuś się jeszcze przydadzą, szycie z niepotrzebnych firan, siatek na zakupy, nauka robienia własnego kompostownika itp.

My jako Dogs Plate też staramy się dbać o środowisko jak możemy. Przede wszystkim naszą karmę pakujemy do słoików, które można wykorzystać wielokrotnie. Nasza etykieta jest produkowana na odlepnym kleju, aby ułatwić słoikowi jego drugie życie. Przy wysyłce i pakowaniu naszych paczek używamy tylko kartonów i papierowej taśmy. A jak zamawiamy półprodukty to najczęściej w jak największych opakowaniach, aby uniknąć góry śmieci i plastików. oczywiście wszystkie odpady odpowiednio segregujemy, a jako wypełniaczy używamy całej zgromadzonej makulatury.

Dziękuję Organizatorkom Targów za inicjatywę i mam nadzieję, że idea Zero Waste będzie coraz bliższa nie tylko polskiemu konsumentowi ale także polskim firmom. Musimy pamiętać, że nie jesteśmy ostatnim pokoleniem na tym świecie.

Pozdrawiam Was mocno Agata

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium