Darmowa dostawa już od 200zł!

Darmowa dostawa już od 200zł!

Darmowa dostawa już od 200zł!

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
CZARCI PAZUR- CZYM JEST I JAK WPŁYWA NA ZDROWIE TWOJEGO PSA? 0
12.jpg


Recepta na zdrowie Twojego psa tkwi w naturze. Jednym ze składników bardzo pozytywnie wpływających na kondycję czworonogów, jest czarci pazur. Choć nazwa ta może wywoływać w Tobie przerażające skojarzenia, to nie daj się zwieść temu pierwszemu wrażeniu. Warto poznać tę roślinę bliżej, na stałe wdrożyć ją do psiego jadłospisu i pełnymi garściami czerpać ze wszystkich dobrodziejstw jakie ze sobą niesie.

Diabelnie zdrowa roślina

Czarci pazur, nazywany również diabelskim pazurem lub hakoroślą rozesłaną, to niepozorna roślina o ogromnej sile. Zioło to pochodzi z terenów Afryki i od zamierzchłych czasów było stosowane przez pierwotne ludy, do leczenia problemów związanych z układem pokarmowym, bólami mięśniowymi, stawowymi i kostnymi. Czarci pazur występuje w Republice Południowej Afryki, Botswanie i Namibii, gdzie do tej pory jest głównym antidotum w przypadku wielu schorzeń. W celach leczniczych wykorzystuje się korzeń, który jest zbierany po przekwitnięciu rośliny. Uzyskuje się z niego ekstrakt w formie sproszkowanej lub płynnej, służący następnie do wyrobu różnego rodzaju medykamentów. Po tym, gdy zauważono pozytywny wpływ rośliny na organizm człowieka, czarci pazur zaczęto wykorzystywać w procesie leczenia innych gatunków, w tym psów.

Co kryje w sobie czarci pazur?

Roślina ta, wykazuje się niezwykle bogatym składem fitochemicznym. Jakie zatem związki można w niej znaleźć i w jaki sposób wpływają one na organizm Twojego psa? Do najważniejszych substancji zawartych w korzeniu czarciego pazura należą:

  • Irydoidy - w czarcim pazurze znajdziesz irydoidy właściwe. Frakcja irydoidowa występująca w czarcim pazurze, w przeważającej części składa się z harpagozydu. Związek ten działa przeciwbólowo, przeciwzaplanie i zapobiega reumatyzmowi. Pozostałe składniki irydoidowe występujące w tym ziele, wykazują działanie znieczulające.
  • Flawonoidy - pełnią rolę przeciwutleniaczy i barwników, jednocześnie będąc naturalnym środkiem owadobójczym. Flawonoidami występującymi w czarcim pazurze, są luteolina i kemferol. Pierwszy z wymienionych ma działanie moczopędne i spekuluje się, że pozytywnie wpływa na pracę serca. Drugi z kolei, wykazuje słabe działanie przeciwskurczowe.
  • Fenolokwasy - organicznymi związkami chemicznymi należącymi do tej grupy, które znajdziesz w czarcim pazurze, są kwas cynamonowy, kawowy i chlorogenowy. Mają one działanie bakteriostatyczne, żółciopędne i przeciwdrgawkowe.
  • Sterole - przyczyniają się do zmniejszenia stężenia cholesterolu.
  • Triterpeny - mają działanie cytotoksyczne i przeciwzapalne.

Bogactwo tych wszystkich substancji pokazuje, jak zbawienne działanie na psi organizm ma czarci pazur i jak szerokie spektrum zastosowań wykazuje.

Kiedy i jak stosować to zioło?

Hakorośl rozesłaną poleca się stosować u psów, które cierpią na choroby układu mięśniowo szkieletowego, takie jak bóle i sztywność stawów, zapalenie chrząstek stawowych, więzadeł, rwa kulszowa, czy kontuzje sportowe. Innymi wskazaniami do suplementacji czarcim pazurem są brak apetytu, alergie pokarmowe i problemy związane z układem trawiennym, różnego rodzaju stany zapalne, choroby zakaźne i autoimmunologiczne, a także przewlekłe zapalenia oczu i uszu. Lista przeciwwskazań do stosowania czarciego pazura jest zdecydowanie krótsza i wskazuje tylko na takie przypadki jak wrzody i zapalenia błony śluzowej przewodu pokarmowego, wrzodziejące zapalenie jelit oraz ciąża.

Czarci pazur możesz dostarczać pupilowi w formie suplementów jednak pamiętaj, że nie wszystkie psy dobrze znoszą ich przyjmowanie. Jeśli zmagasz się z taki problemem, nie jest to powód do rezygnacji z urozmaicenia diety Twojego pupila. Czarci pazur znajdziesz bowiem także w gotowych posiłkach Dogs Plate z lini Senior i Light. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostarczysz swojemu czworonożnemu przyjacielowi idealną dawkę tego zbawiennego naturalnego składnika i zaoszczędzisz mu konieczności zażywania tabletek, czy ziołowych roztworów.

Czarci pazur ma tak dobroczynny i holistyczny wpływ, że naprawdę warto abyś wprowadził go na stałe do diety swojego pupila. Ten znany od lat składnik na nowo zdobywa uznanie w dziedzinie profilaktyki zdrowotnej i zwalczania chorób, lecz zamiast korzystać z tradycyjnych metod suplementacji, teraz możesz zaserwować go swojemu psu przy okazji pysznego i zdrowego posiłku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium