Darmowa dostawa już od 200zł!

Darmowa dostawa już od 200zł!

Darmowa dostawa już od 200zł!

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
Nie strzelaj w Sylwestra.... 0
188.jpg Kochani,

już zaraz koniec roku i Sylwester. Ten rok był inny, dziwny i trudny. Koniec roku też będzie inny, bez wspólnego świętowania na ulicach. Wielu z nas bedzie chciało ubarwić i rozświetlić tę noc.Lubimy fajerwerki, albo lubiliśmy jako dzieci. Ta chwila magii i piękne obrazy na niebie, które tak cieszą i zachwycają.

Ale czy dla chwili naszej radości warto skazywać setki zwierząt na strach, cierpienie a nawet śmierć? Wiemy jak nasze zwierzaki domowe reagują na fajerwerki i staramy sie im pomóc w tą wyjatkową, głośną noc. Ale dzikie zwierzęta nie maja szans na przygotowanie się do tej nocy, nikt ich nie uspokaja, nie chroni. Uciekają, powoduja wypadki samochodowe, giną.Często kupujemy sztuczne ognie dla naszych dzieci, chcąc sprawić im radość. A może w tym roku warto porozmawiać z nimi o tym, jak głośne wybuchy i nagłe rozbłyski wpływają na zwierzęta. Dzieci są wyjątkowo empatyczne i może same zdecydują, żeby zrezygnować z fajerwerków. Można pieniądze przeznaczone na wybuchy wydać na worek karmy dla zwierząt w schroniskach lub odłożyc na wspólną wycieczkę.

A z osobami, które głośno świetują koniec roku porozmawiajmy, uświadamiajmy, bo nie każdy ma zwierzę w domu i zdaje sobie sprawę z konsekwencji swojej zabawy.Spokojnego Sylewstra Kochani! 

zdjęcie ze strony Fundacja Głosem Zwierząt

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium