Darmowa dostawa już od 300zł!

Darmowa dostawa już od 300zł!

Darmowa dostawa już od 300zł!

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?

do kasy suma: 0,00 zł

Zawartość koszyka

Koszt dostawy:
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
DIETA MALTAŃCZYKA
26.jpg

Dziś przyjrzymy się potrzebom żywieniowym kolejnej rasy małych psów, które wyśmienicie czują się w wielkim mieście, a mianowicie maltańczyków. Jeśli zadajesz sobie pytania, jak dostarczyć maltańczykowi właściwej dawki energii i składników odżywczych, co powinno znaleźć się w codziennym jadłospisie przedstawicieli tej rasy, a czego lepiej unikać, to my pomożemy Ci znaleźć na nie odpowiedzi.

Pies salonowy

Nie każdy o tym wie, jednak maltańczyki są jedną z ras z najdłuższą historią. Wzmianki o tych czworonogach w swoich tekstach zawarł antyczny filozof Arystoteles i nie ma się czemu dziwić, ponieważ maltańczyki były popularnymi zwierzętami towarzyszącymi mieszkanek starożytnej Grecji i Rzymu. Czasy swojej świetności przeżywały także w epoce renesansu. Jako towarzysze salonowych dam były uwieczniane na płótnach największych mistrzów pędzla: Tycjana czy Bruegela.


Nazwa tej rasy wbrew pozorom nie pochodzi od Malty. Według podania, maltańczyki od wieków zamieszkiwały znajdującą się na Morzu Śródziemnym wyspę Meledę, która przez jednego z odkrywców mylnie została uznana właśnie za Maltę.

Potrzeby żywieniowe maltańczyków

Maltańczyki są długowiecznymi psami, ponieważ przeciętnie żyją 14-16 lat. Jednak aby Twój maltańczyk przez wszystkie lata cieszył się zdrowiem i doskonałą kondycją, powinieneś odpowiednio zadbać o jego dietę. Maltańczyki mogą być karmione zarówno gotowymi posiłkami, jak i tymi przygotowywanymi samodzielnie w domu. Jeśli jednak zdecydujesz się na jedną formę żywienia swojego psiaka, nie powinieneś jej stosować zamiennie ze sposobem alternatywnym. Takie działanie może w bardzo łatwy sposób zaburzyć zbilansowaną dietę maltańczyka. Przyglądając się bliżej poszczególnym składnikom, które powinny znaleźć się w misce Twojego pupila, posiłek powinien zawierać mniej więcej równe części warzyw i chudego mięsa.Dokładnie czytaj etykiety i zadbaj, by w wybranej przez Ciebie karmie znajdowało się jak najmniej zbożowych wypełniaczy. Najlepiej tolerowanymi przez maltańczyki warzywami są marchewka, pietruszka i fasolka. Przedstawiciele tej rasy lubią też sałatę i owoce, które są doskonałym uzupełnieniem diety. Maltańczyki mają predyspozycje do występowania alergii pokarmowych i środowiskowych, a także częste problemy z uzębieniem. Aby złagodzić te dolegliwości, jednocześnie zapewniając psu niezbędną dawkę składników odżywczych i witamin, wybierz posiłek z linii Dogs Plate Sensitive.

Jak często karmić maltańczyka?

Maltańczyki wykazują się niepohamowanym apetytem. Aby nie doprowadzić do otyłości, należy przestrzegać stałych pór karmienia i odpowiedniego porcjowania posiłków. Szczeniętom należy podawać 3 - 4 posiłki dziennie, każdy z nich o gramaturze 60 -75 g., natomiast dorosłemu psu w zupełności wystarczą dwa posiłki dziennie. Oczywiście powinieneś pamiętać o tym, by Twój pupil przez cały dzień miał dostęp do świeżej wody.

To najważniejsze zasady, którymi należy kierować się przy komponowaniu diety dla maltańczyka. Mamy nadzieję, że pomogą Ci one zadbać o Twojego pupila w jak najlepszy sposób, tak aby zawsze był zdrowy, szczęśliwy i pełen energii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium